АПОЕЛ бие без Миланов, Славчев титуляр при загуба на Карабах (видео)

АПОЕЛ Никозия постигна добър турнирен резултат срещу Астана в първия мач помежду им от плейофите на Лига Европа. Кипърците се наложиха с 1:0 у дома, а българският защитник Живко Миланов остана на пейката и не влезе в игра. Единствения гол за АПОЕЛ отбеляза Кажу в 79-ата минута, но реваншът в Казахстан ще е непредвидим и бившият тим на Станимир Стоилов ще направи всичко възможно да се добере до групите.

Други два отбора от Кипър също имат своите шансове да прескочат плейофината фаза. АЕК Ларнака направи 1;1 като гост на словашкия Тренчин, а Аполон (Лимасол) отстъпи с 2:3 на Базел, но 20 минути преди края водеше на "Санкт Якоб Парк".

Българският национал Симеон Славчев започна като титуляр за Карабах срещу Шериф (Тираспол). Той остана на терена до 73-ата минута, но отборът му загуби с 0;1 в Молдова. Попадението за Шериф бе дело на Рифет Капич още в 8-ата минута.

Израелският гранд Макаби (Тел Авив) изигра слаб мач при гостуването си на норвежкия Сарпсборг 08 и допусна поражение с 1:3. Любопитното е, че три от головете в мача падна от дузпи.