Мидтиланд без Краев със страхотно второ полувреме срещу Малмьо

Отборът на Мидтиланд постигна много добър турнирен резултат, завършвайки наравно 2:2 като гост на шведския Малмьо. Шампионът на Дания, в чийто състав отсъстваше българският национал Божидар Краев, губеше с 2:0 на почивката, но със страхотна игра през второто полувреме успя да изравни и да постави своя опонент пред тежката задача да търси победата в реванша след седмица. Срещата започна много силно за отбора за Малмьо, който поведе още в 12-ата минута чрез Маркус Росенберг.
Стъписаните гости от Дания не успяваха да намерят правилния път към вратата на Йохан Дахлин и така се стигна до 25-ата минута, в която Маркъс Антонсон прониза за втори път вратата на Йеспер Хансен. През второто полувреме отборът на Мидтиланд вдигна оборотите и притисна своя опонент в неговата половина. В 60-ата минута Густав Викхейм върна един гол за своя тим, а в 77-ата влезлият от резервната скамейка Айо Симон Окосун изравни резултата. До края на втората част датският шампион имаш възможността да реализира и трети гол, но до такъв не се стигна.