Ивет втора в Полша, Бейкър оглави световната ранглиста на 100 м при мъжете

Ивет Лалова-Колио завърши на второ място в спринта на 100 метра на силния лекоатлетически турнир в полския град Хожов. Лалова финишира за 11.31 секунди и раздели втората позиция с равно време с канадката Кристъл Еманюъл. Победителка с 11.23 секунди стана представителката на домакините Ева Свобода.

A post shared by Ivet Lalova (@ivet_lalova) on Aug 22, 2018 at 9:37am PDT

В същата дисциплина при мъжете Рони Бейкър (САЩ) победи с личен рекорд и най-добър резултат в света за сезона от 9.87 секунди. Той изпревари убедително сънародника си Майк Роджърс с 10.10 секунди и световния и европейски шампион в спринта на 200 метра Рамил Гулиев (Турция) с 10.21 секунди.

A post shared by Ronnie Baker (@ronnie_baker14) on Aug 22, 2018 at 4:57pm PDT

Състезанията от Мемориал "Камила Сколимовска" на стадион "Силесян" в Хожов бяха наблюдавани от 41200 зрители, което се превърна в най-посетеното лекоатлетическо събитие в Полша от повече от половин век.