40-годишният Буфон с блестящо спасяване в последния мач на ПСЖ (видео)

Макар и вече 40-годишен, Джанлуиджи Буфон продължава да прави спасявания от най-висока класа. Легендарният италиански вратар помогна на новия си тим Пари Сен Жермен да запази стопроцентовата си успеваемост от началото на сезона в Лига 1 при победата с 3:1 като гост срещу Гингам през изминалия уикенд. В началото на срещата от втория кръг, когато резултатът още бе 0:0, Буфон демонстрира страхотния си рефлекс и успя да избие топката в напречната гред след удар от доста близко разстояние на футболист на домакините.

Това се случи в 13-ата минута, а само 7 минути по-късно Буфон все пак бе безпомощен след голов удар на Нолан Ру. През второто полувреме обаче парижани обърнаха резултата в своя полза с попадения на Неймар (53) и Килиан Мбапе (82, 90).