Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Каратанчева също се сбогува с US Open

И третата българска представителка на US Open в лицето на Сесил Каратанчева приключи участието си в турнира още в първия кръг на квалификациите. 29-годишната софиянка загуби с 3:6, 6:2, 4:6 от италианката Мартина Тревисан.

Срещата бе доста оспорвана и продължи почти два часа. Българката загуби първия сет, но успя да се мобилизира във втория и да се върне в мача.

Третият сет обаче тръгна доста лошо за Сесил, която допусна два бързи пробива и изоставаше с 0:4. Въпреки това тя показа характер и успя да спечели четири поредни гейма и да изравни резултата до 4:4, но веднага след това допусна нов пробив и накрая Тревисан реши всичко на свой сервис за крайното 6:4 в своя полза.

Така българското участие при жените на последния турнир от Големия шлем приключи скоропостижно. По-рано от надпреварата отпаднаха и другите ни две представителки Елица Костова и Виктория Томова.