ПАОК изтръгна ценно реми от гостуването си на Бенфика

Отборът на ПАОК си тръгна с ценно равенство 1:1 от гостуването си на Бенфика в плейофа на Шампионската лига. Това бе първа среща между двата тима в спора им за класиране за груповата фаза. Това голово равенство е отличен турнирен резултат за гръцкия шампион, който му дава леко предмство преди реванша на "Тумба" след седмица.

Домакините започнаха мача уверено и можеха да поведат още в 6-ата минута, но гол на Жедсон Фернандеш бе отменен заради засада.

В 45-ата минута Бенфика получи дузпа в своя полза за нарушение срещу Фернандеш в наказателното поле, а Пици хладнокръвно реализира от бялата точка за 1:0.

ПАОК обаче издебна своя момент и той дойде в 76-ата минута. Тогава при центриране от фаул Фернандо Варела с глава нацели напречната греда, топката се върна в краката на Амр Уарда, който я вкара във вратата за 1:1.

Така ПАОК си тръгна доволен от Лисабон с важен гол на чужд терен. Изглежда обаче всичко ще се реши на реванша в Солун, като и Бенфика запазва своите шансове да продължи напред, ако успее да измъкне победата на гръцка земя.