Аталанта с убедителен успех на старта в Серия "А", Папу Гомес разнищи Фрозиноне (видео)

Отборът на Аталанта започна новата кампания в Италия с успех като домакин на Фрозиноне. Бергамаските се наложиха с 4:0 над новака в Серия “А”, а блестящ мач направи капитанът на “нерадзурите” Алехандро Гомес, който се отчете с два гола и две асистенции.

Футболистите на Аталанта започнаха по-напористо двубоя и притиснаха своя опонент в неговата половина. Първият по-сериозен опит за удар към една от двете врати бе на полузащитника на Аталанта Марио Пашалич, който опита късмета си с изстрел от 25 метра. За негово нещастие обаче топката прелетя покрай страничния стълб. Минута по-късно Камило Чиано нацели страничната греда и пропусна златен шанс да изведе Фрозиноне напред в резултата.
В 14-ата минута капитанът на бергамаските Алехандро Гомес откри резултата след добър пас на Рафаел Толой. Аржентинец пое добре топката и с изящен удар не остави никакъв шанс на Марко Спортиело.

В 30-ата минута двамата повториха упражнението помежду си, но завършекът на Гомес не бе на нужното ниво. Пет минути по-късно Муса Бароу изпусна добро положение за гол след добър пас на Ханс Хатебоер. В самия край на първото полувреме Фрозионе достигна до добра възможност чрез Камило Чиано, чийто удар премина на сантиметри от страничния стълб.

Само три минути от началото на второто полувреме Аталанта достигна до втори гол чрез Хатебоер. Алехандро Гомес премина леко Дзампано и потърси с центриране своя съотборник на втора греда, където холандецът засече топката с десния си крак.
В 61-ата минута Гомес записа втората си асистенция в мача, отчитайки се с голов пас към Марио Пашалич. Аржентинецът влезе в наказателното поле, премина през Саламон и подаде към бившия футболист на Челси, който не сбърка от близка дистанция. В 75-ата минута Дуван Сапата опита да прехвърли Спортиело, но стражът успя да предотврати опасността. В добавеното време на срещата Алехандро Гомес отбеляза втория си гол във врата на Спортиело. Нисичкият аржентинец отправи силен изстрел, който се отби в Саломон и излъга италианския страж. Така Аталанта започна сезон 2018/19 с убедителен успех с 4:0, а Фрозиноне ознаменува дебюта си в Серия "А" с тежко поражение.