Валенсия и Атлетико Мадрид не се победиха в шоу на "Местайя"

Отборите на Валенсия и Атлетико Мадрид изиграха зрелищен мач на "Местайя" от програмата на първия кръг на Примера дивисион, но не успяха да се победят - 1:1. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като през първото по-активен беше Атлетико, а след почивката инициативата взеха домакините. Голът за гостите вкара Анхел Корея в 26-ата минута, а десет минути след почивката Валенсия изравни чрез Родриго.

Треньорът на "прилепите" Марселино Гарсия Торал избра формация 4-4-2, като нападателното дуо на домакините е Санти Мина - Родриго.

Наставникът на Атлети Диего Симеоне също заложи на схема 4-4-2, като в атака гласува доверие на звездите Антоан Гризман и Диего Коща.
Двубоят започна с превес на гостите от Мадрид, които се настаниха трайно в половината на Валенсия. Удари към вратата на домакините отправиха Диего Коща и Антоан Гризман, но не успяха да затруднят стража на “прилепите”. В 20-ата минута Валенсия стигна до ъглов удар пред вратата на столичани, последва късо изпълнение и опит за постепенна атака, завършила с удар на Карлос Солер, но топката мина встрани от вратата.
В крайна сметка Атлетико стигна до откриване на резултата в 26-ата минута, след като Антоан Гризман се пребори за една топка на наказателното поле и успя технично да прокара топката зад отбраната на Валенсия, където оставения непокрит Анхел Корея с един удар преодоля стража на домакините. Гостите продължиха да играят по-активно, като търсеха втори гол и решаване на изхода на мача. В 32-ата минута Диего Коща беше близо до попадение след отличен пробив, завършил с удар, но стражът на Валенсия отклони топката с пръстите в ъглов удар.
Все пак и домакините имаха своите моменти, като в 37-ата минута удар с глава можеше да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно и Санти Мина опита мерника си, но не сполучи. До края на полувремето и двата отбора имаха своите възможносит да отбележат, но в крайна сметка резултатът се запази. В самия край на полувремето Диего Коща се откъсна при контраатака, но беше фаулиран от Езекиел Гарай. В последвалия пряк свободен удар Коща едва не пострада в наказателното поле, след като съперников футболист го закачи с крак по носа, но не се стигна до сериозни последствия за нападателя.
Втората част започна с натиск на домакините, които търсеха изравнителен гол. Особено активен в тези минути беше Карлос Солер, но отбраната на Атлетико действаше грамотно и не позволи да се стигне до опасности. В 52-ата минута Атлетико създаде голово положение след светкавична контраатака, но Коща не успя да засече паса на Корея в близост до вратата на “прилепите”. Валенсия се върна в мача в 56-ата минута след чудовищен гол на Родриго Морено. Нападателят овладя топката на гърди пред наказателното поле и с мощен удар върна равенството. В 66-ата минута Валенсия беше близо до пълен обрат, но след удар с глава топката срещна гредата зад Ян Облак.
Треньорът на Валенсия Марселино предприе доста офанзивни смени, като пусна в игра предз втората част Кевин Гамейро и новото попъление Мичи Батшуай, който изигра първите си минути за “прилепите”. До края домакините упражниха сериозен натиск, като претендираха за дузпа, а три минути преди края Даниел Вас не успя да преодолее Облак, оказал се очи в очи със стража на Атлетико, след като беше изведен отлично от Батшуай.  Вас имаше вариант и да потърси Гамейро, но избра да стреля.  Последната възможност в мача беше отново за Валенсия, като Облак спаси удар на бившия си съотборник Гамейро.
Така двата отбора стартираха позитивно кампанията, като си поделиха точките на "Местайя". В следващия кръг Валенсия гостува в Барселона на Еспаньол, а Атлетико Мадрид приема Райо Валекано.