VAR направи своя дебют в Испания

Видео асистент съдията направи своя дебют с важни решения в испанския футбол по време на двубоя от Примера дивисион на Севиля с Райо Валекано, спечелен от "бяло-червените с 4:1 в неделя.

Андре Силва се разписа в 79-ата минута, а първоначално голът му беше отменен. Попадението все пак беше признато след консултация с видео асистент арбитъра.

Пет минути след това Райо получи правото да изпълни дузпа, която първоначално беше отсъдена като фаул извън наказателното поле. Адриан Ембарба превърна в гол 11-метровия наказателен удар.

Системата с видео асистент съдията ще бъде използвана в Испания за първи път.