"Тигрите" продължават да хапят в Първа лига (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) записа трета победа в Първа професионална лига. Днес играчите на Росен Кирилов постигнаха труден успех с 1:0 над Верея. В герой за "тигрите" се превърна Стефан Христов, който отбеляза единственото попадение на стадион "Трейс Арена".
Бистричани продължават с отличните си резултати в елита. Тимът се намира на шеста позиция с актив от девет точки, като Витоша е на една от третото място. Положението за Верея остава критично. След първите пет кръга отборът има само една спечелена точка.

Самата среща започна с шанс за “тигрите”. Лъчезар Котев изпълни свободен удар, центрира в наказателното поле, но топката бе избита в ъглов удар. В 8-ата минута Витоша направи добра атака, но отново не се стигна до шут към вратата на “сините”.

В 15-ата минута Милан Вушорович направи мощен пробив отдясно, след което стреля, но встрани от целта. В 33-ата минута гостите бяха много близо до първия гол в сблъсъка. Наско Милев задържа добре топката, след което майсторски я копна за нахлуващия в наказателното поле Ивайло Лазаров, който стреля с глава, но Георги Георгиев изби кълбото в горната греда. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме стартира с натиск на Верея. В 48-ата минута Антон Огнянов изведе на чиста позиция Вушорович, който се откъсна, но бе съборен от Тодор Гочев, а главният съдия отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Огнянов, който обаче стреля право в стената.

В 61-ата минута стражът на домакините спаси отбора си, след като Радко Мутафчийски отправи коварен удар от близка дистанция, но Георгиев показа страхотния си рефлекс. Три минути по-късно Наско Милев пробва късмета си от пряк свободен удар, но опитът му отново бе спасен от Георги Георгиев.

В 80-ата минута Стефан Христов направи мощен пробив отляво, след което центрира в наказателното поле. Топката се озова в резервата Анти Рениа, който на два пъти пропусна да вкара първия си гол с екипа на бистричани.

Логичното се случи две минути преди края на срещата. Ивайло Лазаров намери майсторски Стефан Христов. Опитният нападател много технично матира вратаря на домакините. До края на срещата "сините" се опитаха да стигнат до точката, но отбраната на "тигрите" се справи.

В следващия кръг старозагорци гостуват на ЦСКА-София, а Витоша приема Ботев (Пловдив).

ВЕРЕЯ - ВИТОША 0:1

0:1 Стефан Христов (88')

Стартови състави:

Верея (4-2-3-1):

27. Георги Георгиев, 5. Годерзи Мачедзе, 33. Емил Йоргенсен, 15. Денис Василев, 3. Теофилос Коуроупис, 28. Ндомбоу Александер, 24. Сеидина Диара, 16. Билел Малек, 11. Милан Вушорович, 8. Денислав Станчев, 10. Антон Огнянов