Реал Мадрид не се изпоти за първа победа (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид не допусна изненада в първия кръг от Ла Лига и спечели у дома с 2:0 срещу Хетафе. Даниел Карвахал (16) и Гарет Бейл (51) реализираха за спокойната победа на “Сантиаго Бернабеу”.
Кейлор Навас отново спечели битката за титулярното място пред Тибо Куртоа. Дани Себайос влезе в халфовата линия до Тони Кроос и Иско. Карим Бензема поведе нападението на "белите", подкрепян от Гарет Бейл и Марко Асенсио. Начо Фернандес се появи в защитния вал до Серхио Рамос.
Срещата започна с очакван домакински натиск. "Лос бланкос" пресираха високо. Първата голова опасност се появи след четвърт час игра. Марсело центрира отляво на първа греда, където Бейл плонжира и стреля с глава в напречната греда. В 20-ата минута Бейл центрира отляво, Давид Сория изби с една ръка, но топката попадна у Дани Карвахал, който хитро прехвърли вратаря с глава - 1:0.
В 26-ата мадридчани развиха добро нападение, Бензема и Себайос комбинираха и Асенсио завърши атаката с фалцов удар над гредата. В 43-ата Рамос прати кълбото в мрежата, но след съдийски сигнал. Реферът видя нарушение в атака. Иначе капитанът на Реал завърши нападението с бомбен удар от 13 метра.
fКато цяло тимът на Юлен Лопетеги доминираше преди почивката, но не създаде очакваната върволица от голови положение. Като изключим гола и гредата на Бейл останалите опасности бяха половинчати.
“Лос меренгес” нанесоха втори удар в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Асенсио нахлу отляво и подаде по земя назад към Бейл, който беше оставен сам и намери непокрития близък ъгъл - 2:0. В 54-ата Асенсио разтресе дясната греда на Сория след "бомба" от 19 метра.
Второто полувреме продължи в сравнително спокойно темпо. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" почти не атакуваха и Кейлор Навас нямаше причини да показва умения. В 71-ата минута в игра се появи любимецът на мадридистите Лука Модрич, който замени Себайос.
В 75-ата Мата подаде към далечната греда за свободния Иван Алехо, комуто не стигна крачка да отбележи. При следващата атака Марсело пусна на скорост за Асенсио. Испанският национал беше изблъскан, но съдията прецени, че няма дузпа. Въпреки удобството на ВАР реферът прецени, че няма нужда да използва видеоповторенията. Така и не се стигна до момент, в който имаше интрига за крайния победител.
Реал Мадрид се нареди сред челниците, изоставайки от лидера Севиля заради головата разлика.