Роб Крос се разправи с Ван Гервен на финала в Бризбън

Световният шампион Роб Крос е първият победител на турнира от Световните серии по дартс в Бризбън, Австралия. Днес англичанинът записа впечатляващ успех с 11:6 на финала над световния номер 1 Майкъл ван Гервен. Това е първата титла за "Волтидж" след триумфа на световното първенство. С този успех той си осигури чек на стойност 20 хиляди паунда. Така от началото на Световните серии по дартс имаме шести различен победител в шестте издания до момента.

Това бе може би най-силният турнир на Роб Крос през този сезон. Англичанинът бе изключително стабилен още от самото начало и записа успех с 6:2 над Тим Пусей. След това той се разправи и с Кори Кадби с 10:4, а на 1/2-финала надделя и над Питър Райт с 11:8.

На финала Крос изигра най-силния си мач в турнира. Макар да допусна пробив още в първия лег, той успя бързо да се съвземе и дори да поведе с 4:2. След това играта вървеше равностоно до 6:6, след което "Волтидж" стана просто неудържим. Той спечели следващите 5 лега и буквално помете Ван Гервен. Крос завърши мача със средни стойности от 103,81, като направи цели 9 максимума и 10 хвърляния от над 140. На чекаутитите също бе доста стабилен с 37,93% успешни хвърляния.

Ван Гервен този път не показа най-доброто, на което е способен и завърши мача с едва 2 максимума и средни стойности от 98,41. Той направи един максимален чекаут от 170, но това остана единствено за публиката и за статистиката. Холандецът се задоволи с второто място и с чек за 10 хил. паунда.

Това бе последният турнир от Световните серии по дартс, като остава да се изиграе единствено големия финал, който ще се проведе във Виена от 2 до 4 ноември.