Спартак (Плевен) подчини "студентите"

Втора поредна победа взе плевенския Спартак, надвивайки в Свищов местния Академик с 1:0 в мач от 2-ия кръг на Северозападната Трета лига. Попадението реализира капитана Цветан Петров в 75-ата минута с удар от десетина метра по диагонала. Цялото първо полувреме бе равностойно. Още в 6-ата минута плевенския вратар спаси опасен удар на свищовски нападател. После стражът на Академик отрази два голови удара на Любомир Тодоров. Брат му Тихомир Тодоров пък насочи топката с глава над гредата. След почивката гостите натиснаха и се заредиха опасности пред свищовската врата. Ивайло Раденцов и Петров не уцелиха мрежата, а юношата Александър Александров пропусна пред голлинията.