Зенит обърна Урал и продължава непобеден

Зенит победи с 4:1 Урал в Санкт Петербург в двубой от 4-ия кръг на руската Премиер лига и продължава непобеден в шампионата.
Гостите от Екатеринбург откриха в 6-ата минута чрез халфа Юрий Бавин, но не успяха да се радват дълго на аванса си. До края на първото полувреме Зенит стигна до пълен обрат чрез нападателя Себастиян Дриуси в 12-ата и 16-ата минути.
През второто полувреме още два гола за отбора, воден от Сергей Семак, отбелязаха Артьом Дзюба (78) и Леандро Паредес (89). Така Зенит събра 12 точки и води в класирането, а Урал остана последен с 1.
В следващия кръг тимът от Санкт Петербург гостува на Уфа, а Урал приема Ахмат.
Зенит даде тежка жертва в лицето на еквадорския халф Кристиан Нобоа, който напусна терена на носилка в 59-ата минута, след като падна лошо.