Уеска с историческа победа в Страната на баските

Абсолютният дебютант в Ла Лига Уеска спечели с 2:1 при гостуването си на Ейбар в среща от първия кръг. Алекс Гаяр отбеляза две попадения и с това Уеска постигна историческа първа победа в елита на Испания.

Арагонският тим стигна до откриване на резултата в петата минута. Гаяр реализира гол след превъзходен рейд между трима футболисти. Нападателят на гостите беше допуснат в наказателното поле и с един финт завъртя трима преди да насочи в близкия ъгъл от седем метра - 0:1. Новаците продължиха да създават опасни положения срещу често неадекватната отбрана в синьо и червено. В 14-ата Кучо изскочи абсолютно сам срещу вратаря, но стражът успя да се намеси с крак. В 19-ата баските бяха близо до изравняване, но Аксел Вернер се намеси след удар на Серхи Енрик. В 41-ата момчетата от “Ел Алкорас” вкараха второ попадение. Гаяр центрира от пряк свободен удар, никой не игра с топката и това заблуди вратаря, който не реагира, а кълбото полетя неспасяемо към далечния ъгъл.
В 54-ата вратарят на домакините Марко Дмитрович направи страхотно спасяване срещу Мой Гомес. Три минути по-късно топката беше в мрежата на Ейбар, но попадението не беше зачетено заради нарушение в атака. В 69-ата домакините върнаха един гол. Пеня центрира по земя около дузпата и Гонсало Ескаланте отбеляза при първото докосване. В 75-ата Кучо шутира много опасно и топката облиза гредата от външната страна. В 78-ата в игра се появи разследваният за опит за убийство Рубен Семедо. Това беше първи негов мач след двата престоя в ареста. До края на срещата момчетата на Хосе Луис Мендилибар не успяха да вкарат нов гол.