Уотфорд с мечтан старт на сезона (видео)

Уотфорд записа втора поредна победа от началото на сезона, след като удари с 3:1 като гост евроучастника Бърнли. Андре Грей (3'), Трой Дийни (48') и Уил Хюз (51') се разписаха за "стършелите", които в първия кръг спечелиха трите точки и срещу Брайтън. Джеймс Тарковски (6') вкара за домакините.

Двамата мениджъри не бяха направили никакви промени в своите стартови състави в сравнение с първия кръг.
Срещата започна ударно. Още в третата минута Андре Грей даде преднина на гостите. Нападателят показа страхотно движение, след като първо пусна топката на пътя на Дийни, който бе по десния фланг, а след това се придвижи бързо в наказателното поле, за да получи обратно кълбото и да стреля от въздуха покрай Харт. Това бе първи гол за Грей в Премиър лийг от януари насам.
Само три минути след това обаче Тарковски засече с глава центриране на Гудмундсон от корнер, с което изравни резултата.

В 17-ата минута домакините можеха да стигнат до пълен обрат. Гудмундсон изпълни добре фаул от 25 метра, но Фостър се намеси чудесно и спаси. Грей и Дийни пък пропуснаха добри възможности за Уотфорд.

Гостите нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато отбелязаха два безответни гола. В 48-ата минута удар на Дийни бе блокиран, след което топката стигна до Дукуре, който можеше да стреля, но вместо това много хитро пусна към нападателя, който лесно преодоля Харт за втори път. Две минути след това Хюз направи 1:3, възползвайки се от грешка на Лоутън, който му подари топката. След това Хюз изстреля истински снаряд към Харт.
След тези два успеха Уотфорд изненадващо заема трето място във временното класиране.