Рилецо пропусна да разгроми Вихрен

Рилски спортист взе първа победа за сезона, след като се наложи над отбора на Вихрен с минималното 1:0 в среща от втори кръг на Югозападната Трета лига и това бе най-малкото, с което се отърваха гостите от Сандански.

Самоковци започнаха срещата с домакински натиск и още във втората минута Ивайло Захариев обстреля вратаря Стефано Кунчев, но топката мина встрани. В 12-та минута Кольо Чахов бе близо до откриване на резултата след като засече центрирана топка от корнер, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Кунчев. Само две минути по-късно Ивайло Захариев изведе Чахов с чудесно подаване в наказателното поле и там защитникът Валери Георгиев го фаулира отзад, но реферът Любомир Павлов остана безмълвен.

В 22-та минута “Рилецо” отново бе близо до гола, след пробив на Янков по левия фланг, където надбяга защитата на санданчани и отпрати страхотен прехвърлящ удар, но Кунчев с мъка изби  под напречната греда.

Вихрен отправи първият по-сериозен удар към вратата на Бонев във 30-та минута, след пробив на Димитър Петков, но от малък ъгъл встрани от вратата изпрати топката в аут.

Точно преди самият край на първата част Доменик Аврамов открадна една топка в центъра и тръгна на бърза контра напред, подаде на Захариев, който на свой ред пусна топката към Михайлов и го изведе очи в очи с вратаря на Вихрен Стефано Кунчев. Мартин чукна топката по земя, но Кунчев изби с крак и така спаси отборът си от попадение преди почивката.

Веднага след почивката, старши треньорът на Рилски спортист Аджов предприе офанзивни действия и пусна в игра нападателят Костадин Аджов, който замени един от дебютантите за Рилски в срещата – Иван Иванов. В 60-та минута при една от атаките на самоковци Ивайло Захариев отправи топовен шут от около 35 метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 73-та минута Костадин Аджов от отбора на Рилски получи страхотен пас от Аврамов и направи непростим пропуск, след като не успя да намери рамките на вратата от два метра и изпрати кълбото в аут. Две минути по-късно гостите можеха да поведат в резултата след страхотен шут на Атанас Димитров, който пое топката пред пеналта и стреля незабавно. Топката излезе в аут, на сантиметри над напречната греда на самоковския страж.  В последваща атака Димитър Петков от Вихрен отново стреля опасно, но Стилян Бонев спаси страхотно и изпрати топката извън рамките на вратата в ъглов.

В заключителните минути на срещата гостите от Сандански натиснаха и започнаха да изпращат центрирани топки в наказателното поле на самоковци и по двата фланга. Все пак логичното се случи в добавените минути на срещата. След изпълнение на ъглов удар пред вратата на Вихрен, Аджов се извиси над защитата на санданчани и взриви публиката на стадион “Искър”, след като отбеляза за 1:0.

След изиграването на втория кръг, самоковци събират актив от 3 точки и заемат 11-та позиция във временното класиране на Югозападната Трета лига. Пред отборът на Рилски следват тежки гостувания – с Марек на 22 август и с Балкан Ботеград на 25 август.