Ман Сити сгази единствения съперник, който през миналия сезон не допусна гол на "Етихад" (видео)

Шампионът Манчестър Сити постигна гръмка първа домакинска победа и общо трети пореден успех за сезона, след като разгроми с 6:1 Хъдърсфийлд. "Териерите" бяха единственият отбор, който през миналата кампания не допусна гол на "Етихад", но днес не успяха по никакъв начин да се противопоставят на своя много по-силен съперник. Серхио Агуеро (25', 35', 75') записа хеттрик, а Габриел Жезус (31') и Давид Силва (48') добавиха по още едно попадение за домакините. В тяхна полза се разписа и Терънс Конголо (84'-а), който си отбеляза автогол в края. Единствено Йон Станкович отсрами Хъдърсфийлд, вкарвайки почетното попадение за гостите.

Манчестър Сити беше без своя плеймейкър Кевин де Бройне, който контузи коляното си преди няколко дни и ще отсъства около три седмици. Данило и Еляким Мангала също са с травми. В състава обаче се завърнаха Давид Силва, Венсан Компани и Габриел Жезус. Рахим Стърлинг, Риад Марез и Кайл Уокър бяха оставени на скамейката за началото.

Матиас Йоргенсен пропусна двубоя за Хъдърсфийлд заради мускулна травма. Дани Уилямс, Ерик Дурм и Джонатан Хог също бяха аут, както и Аарън Мой, който очаква всеки момент да му се роди дете. Бен Хамър отново започна на вратата на "териерите". Томи Смит, Йон Станкович и Абделхамид Сабири стартираха като титуляри.

"Гражданите" започнаха много ентусиазирано и създадоха четири голови положения в първите пет минути. В самото начало Шиндлер блокира удар на Агуеро. При последвалия корнер се получи разбъркване, при което Муние за малко не си отбеляза автогол, но Хамър се намеси и изби в нов ъглов удар. Секунди след това Давид Силва изведе много добре Жезус отляво, но Хамър излезе бързо и спаси шута на бразилеца. В петата минута отново Давид Силва показа техниката си, след което центрира към далечната греда, където бе Жезус, който обаче само докосна топката и тя отново се озова в ръцете на вратаря на гостите.

В 18-ата минута Агуеро се измъкна от засадата и опита от малък ъгъл да засече с глава поредното добро центриране на Давид Силва. Топката обаче премина встрани. В 25-ата минута Хъдърсфийлд допусна много лек гол. Едерсон изпълни аут, с който подаде към Агуеро. Аржентинецът изскочи зад гърба на Шиндлер, след което прехвърли Хамър, който излезе напред - 1:0.
В 31-вата минута Менди проби между няколко бранители на гостите, след което размени подавания с Жезус и след лек рикошет успя да върне топката към бразилеца, който стреля до близката греда - 2:0.
Четири минути след това Бен Хамър сгреши фатално. Стражът не успя да улови топката след едно центриране на Менди отляво и това даде възможност на Агуеро да вкара  втория си гол днес - 3:0.
Хъдърсфийлд все пак успя да върне едно попадение две минути преди почивката. Билинг изпълни тъч, с който прати топката в наказателното поле, където Муние отклони с глава, а Станкович изскочи от втора позиция и вкара отблизо - 3:1.
Три минути след подновяването на играта Давид Силва покачи на 4:1 след перфектно изпълнение на фаул от 25 метра. Така испанецът отбеляза своя мач №250 в Премиър лийг със страхотен гол.
В 57-ата минута удар на Агуеро срещна гредата, а 15-ина минути след това Хамър лиши аржентинеца от хеттрик, след като изби негов изстрел, пласиран до гредата.
Хеттрикът обаче стана факт 1/4 час преди края, когато Кун засече от въздуха поредното добро центриране на Менди.
Шест минути преди края Търънс Конголо оформи крайния резултат, след като си отбеляза автогол след пробив на Сане отляво.

След този резултат Манчестър Сити оглави временното класиране, докато Хъдърсфийлд падна на последно място.