Павел Дочев изхвърли Щутгарт от Купата на Германия

Воденият от българския наставник Павел Дочев Ханза (Рощок) поднесе голямата сензация в първия кръг за Купата на Германия, като елиминира Щутгарт. Третодивизионният тим се наложи с 2:0 над “швабите”, които в края на миналия сезон оставиха много добри впечатления в Бундеслигата, но днес тотално разочароваха.

Ханза поведе още в 8-ата минута с гол на Себио Соку, а после удържаха натиска на гостите след почивката. Така се стигна до 84-ата минута и попадението на Мирнес Пепич за 2:0.

“Mного съм щастлив! Комплименти за отбора. Всички се бориха от началото до края. Защитавахме се добре, използвахме шансовете си и заслужено продължаваме”, каза на пресконференцията след двубоя Дочев.

За втория кръг се класираха всички елитни отбори, освен носителя на трофея Айнтрахт (Франкфурт), който загуби с 1:2 от Улм. Дуисбург на Илия Груев също намери място в следващата фаза.