Алекс Колев поведе Арка към първа победа

Българският нападател Александър Колев отбеляза първия си гол за своя нов отбор Арка (Гдиня) в полското първенство. Той беше точен в 55-ата минута при гостуването на Висла (Плоцк) и помогна на носителя на Суперкупата на Полша да запише първа победа през сезона.

Арка се наложи с 3:1 и се изкачи на 9-о място в Екстракласата, а Висла остана на 14-а позиция, след като в пети пореден мач не можа да спечели.

Преди почивката попадения нямаше, а Колев откри резултата малко след почивката, когато се възползва от подаване на Горан Цвитанович и вкара с глава. Рикардиньо изравни в 69-ата минута, но с голове на Мачей Янковски и Рафал Сиемажко Арка взе трите точки.

В следващия кръг отборът на българина гостува на Корона (Киелце).