Реми във Виго при дебюта на ВАР

Отборите на Селта (Виго) и Еспаньол направиха 1:1 в среща от първия кръг на Ла Лига, играна при температура от 32 градуса (в началото на двубоя). Мачът ще се запомни с официалния дебют на системата ВАР, след като във вчерашните две срещи тя не беше използвана. Марио Ермосо (45) и Давид Лопес (50-автогол) реализираха на “Балаидос”. Двубоят беше дебютен за новите треньори на двата тима - Антонио Мохамед и Руби.
В деветата минута Диего Лопес се намеси след далечен удар на Уго Майо. В 11-ата Яго Аспас проби добре и центрира, но Марио Ермосо действа непоколебимо във въздуха. В 16-ата за първи път съдията прибегна до ВАР, за да се увери, че Ермосо действа позволено срещу Аспас. В 37-ата Густаво Кабрал стреля с глава над гредата. В 44-ата Борха Иглесиас се изправи очи в очи с вратаря Серхио Алварес. Секунди преди финала на полувремето след изпълнен корнер Ермосо овладя на гърди и отбеляза с крак, като стражът докосна топката, но не успя да предотврати гола.
В първите минути след почивката галиският тим изравни. В 50-ата Жуниор Алонсо центрира отляво, Давид Лопес и Аспас се сбориха за топката, защитникът игра с нея, тя отиде към далечната греда, рикошира в нея и премина голлинията. В 64-ата Максимилиано Гомес прати топката в мрежата, но при явна засада. Попадението правилно не беше зачетено. В 81-ата минута се откри чиста възможност пред Емре Мор, но Диего Лопес се справи отлично. В крайна сметка "небесносините" не успяха да осъществят пълен обрат и срещата завърши без победител.