Поморие трети след невероятна драма и седем гола в морското дерби с Несебър

Отборът на Поморие вече е трети във временното класиране, след като спечели по инфарктен начин символичното си домакинство на съседите си от Несебър в двубой от IV кръг на Втора професионална лига. Момчетата на Радослав Боянов се добраха в даденото от главния съдия продължение до победата с 4:3 над “сините”, на чийто стадион домакинстват в момента.

Поморийци на два пъти се оказваха догонващи в резултата, но все пак успяваха да се върнат в срещата и в крайна сметка дори да я спечелят. Първо Иван Цачев откри резултата за Несебър с гол в 6-ата минута, но в 36-ата Живко Петков изравни. Малко след подновяването на играта Николай Костов се разписа от дузпа, но в 53-ата отново Петков възстанови равенството.

Десет минути преди края Михаел Орачев за първи път в този мач изведе Поморие напред в резултата, но радостта му трая твърде кратко, тъй като само четири минути след това Цачев изравни с втория си гол в мача. В последните секунди настъпи истинската драма, след като появилият се като резерва за символичните домакини Иван Стоев се разписа в продължението, за да запише тимът му трета поредна победа.

Благодарение на нея момчетата на Радослав Боянов събраха 9 точки в актива си и поне временно се настаниха на третото място във временното класиране, само на точка зад втория Струмска слава. Несебър остава на 11-а позиция със скромните 3 точки на сметката си.

Поморие - Несебър 4:3