Айнтрахт приключи защитата на Купата скоропостижно

Купата на Германия ще има нов носител през този сезон, след като Айнтрахт (Франкфурт) отпадна още в първия кръг на турнира. “Орлите” се провалиха при гостуването си на четвъртодивизионния Улм 1846, отстъпвайки с 1:2 на “Донаущадион”.

Новият треньор на Франкфурт Адолф Хютер ще иска да забрави възможно най-бързо този мач, след като голове на Лука Йович и Себастиен Алер бяха отменени заради засади, съответно преди и след почивката.

Домакините поведоха в 48-ата минута, когато Щефен Киенле прати топката в мрежата на Фредерик Ронов, а четвърт час преди края Виталий Лукс удвои преднината на Улм. Дебютантът Гонсало Пасиенсия върна едно попадение в добавеното време, но това не бе достатъчно.

УЛМ - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 2:1

1:0 - Щефен Киенле 48’

2:0 - Виталий Лукс 75’

2:1 - Гонсало Пасиенсия 90’