Спартак (М) живна с късен гол, Попето отново забравен (видео)

Спартак (Москва) се съвзе след отпадането от ПАОК в квалификациите на Шампионската лига и оглави класирането в руското първенство. Без Ивелин Попов, "червено-белите" измъкнаха ценен успех с 1:0 при визитата си на Краснодар и събраха 10 точки, с които изместиха Зенит и Оренбург от върха. В герой за спартаковци се превърна резервата Зе Луиш, отбелязал единствения гол в 88-ата минута.

Старши треньорът на Спартак Масимо Карера направи няколко размествания в състава в сравнение с мача срещу ПАОК. Ивелин Попов обаче отново остана на пейката и изобщо не влезе в игра. За разлика от това, Луис Адриано, който получи червен картон срещу гърците и на практика провали тима си, беше титуляр. Ветеранът Александър Самедов изненадващо действаше като десен бек, а от първата минута започна и постоянно пренебрегваният Лоренсо Мелгарехо.
В състава на Краснодар изненадата беше появата в атакуващото трио на бившия нападател на Спартак Ари. Павел Мамаев, Юрий Газинский и Шарл Каборе си партнираха в средата на терена, а Александър Мартинович и Урош Спаич бяха двойката централни защитници.

Мачът започна двуостро и с няколко по-твърди влизания, които доведоха до прекъсвания на играта за оказване на медицинска помощ на пострадалите футболисти. В 17-ата минута Фенандо стреля мощно, но стражът на "биковете" Станислав Крицюк внимаваше. Малко по-късно след пас на бразилеца сантиметри не стигнаха на Куинси Промес да овладее топката и да се озове сам срещу вратаря.

Домакините владееха по-продължително топката, но не бяха точни при завършващото подаване. Все пак, те също имаха чисто положение преди почивката, но Вандерсон шутира в аут от изгодна позиция.

В 51-ата минута последователно Вандерсон и Ари направиха непростими пропуски, но в първата ситуация младият вратар на Спартак Александър Максименко също показа класа. Той още веднъж направи важно спасяване след час игра, когато изби силен удар на Мамаев в гредата.

Краснодар атакуваше повече, но при две контри на гостите Промес излезе на стрелкови позиции и се провали. В 88-ата минута холандецът центрира от корнер, Самуел Жиго насочи топката към Зе Луиш и националът на Кабо Верде донесе така важните три точки за московчани. В добавеното време Ари получи червен картон.

В следващия кръг Спартак излиза в столично дерби с Динамо (Москва), а Краснодар гостува на приятната изненада Оренбург.