ЦСКА (М) успя от 4-ия опит, Жоро Костадинов не помогна на Арсенал (видео)

Националът Георги Костадинов изигра първия си мача като титуляр в руското първенство. Бившият халф на Берое и Левски беше 71 минути на терена при поражението на Арсенал (Тула) с 0:3 от ЦСКА (Москва). Абел Ернандес, Кристиян Бистрович и Фьодор Чалов бяха точния за столичния гранд, който записа първа победа през сезона. С успеха ЦСКА събра 5 точки и се изкачи на 6-о място във временното класиране, а "артилеристите" са 9-и с 4 точки.

Новото попълнение от Евертън Никола Влашич веднага попадна в титулярния състав, а сред стартовите 11 на Виктор Гончаренко имаше цели 6 футболисти, които през миналия сезон не бяха в ЦСКА. Като партньор на Абел Ернандес в атака започна Тимур Жамалетдинов, а Фьодор Чалов влезе още преди почивката вместо контузилия се Георгий Шенников.
Преди първия съдийски сигнал като част от кампания, целяща да се обърне внимание на проблема с бездомните животни, капитаните Игор Акинфеев и Кирил Комбаров изведоха две кучета от приют за изоставени домашни любимци. Феновете на ЦСКА пък не пропуснаха да опънат плакати с обидни послания към бившия си любимец Роман Ерьоменко, който наското подписа със Спартак (Москва).

Домакините определено имаха нужда от ранен гол и стигнаха до такъв в 10-ата минута. Абел Ернандес подаде на Жамалетдинов, а Михаил Левашов спаси удара на нападателя, но при добавката на Ернандес нямаше какво да стори.

Арсенал създаде напрежение пред вратата на Акинфеев в 24-ата минута, но ударът с глава на Лука Джорджевич излезе в аут. След половин час игра Шенников се контузи при едно единоборство с Георги Костадинов и трябваше да напусне. В края на полувремето имаше няколко по-груби нарушения, но съдията Владислав Безбородов не изпусна нещата от контрол.

След почивката футболистите на ЦСКА продължиха да стрелят от всякакви позиции, но им липсваше точност. В 67-ата минута Григалава фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Влашич и получи заслужен червен картон. Малко след това Костадинов беше заменен от Абдул Кадири Мохамед, който дебютира с жълт картон след едва няколко секунди на терена.

В 77-ата минута Чалов не можа да засече добро центриране на Ернандес, но топката стигна до Бистрович и той успокои феновете на "армейците" с втори гол. Крайното 3:0 оформи Чалов в 82-ата минута след самостоятелен пробив.

В следващия кръг ЦСКА има тежко гостуване на Рубин, а Арсенал приема Ростов.