За 109 минути Диего Коща вкара колкото за 11 мача

Испанският национал Диего Коща бе една от най-важните фигури в битката за Суперкупата на Европа между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид. 29-годишният нападател вкара половината голове за своя тим, завоювал трофея след успех с 4:2 след продължение, а по-интересното е, че за 109 минути той наказа “белите” точно толкова пъти, колкото и във всичките си предишни мачове срещу този съперник.

Коща вкара двете си попадения в Талин снощи до 79-ата минута и така в рамките на един мач реализира толкова, колкото бе успявал във всички мадридски дербита, в които бе играл до момента. Преди снощния двубой Диего имаше 2 гола в общо 11 мача на Атлетико срещу Реал. В последствие той прекара още 30 минути на терена, бивайки заменен от Хосе Хименес.

Диего Коща се завърна в Атлети през миналия сезон, като записа на сметката си 23 мача и 7 гола във всички турнири през сезон 2017/2018.