България изигра най-силния си мач на Европейското срещу шампиона от 2016-a Казахстан

България записа равенство в третия си мач на Европейското първенство по минифутбол в Киев, Украйна, като изигра най-силния си мач на Европейско първенство. Националният ни отбор и тимът на Казахстан завършиха при резултат 1:1. Двубоят вървеше равностойно през всичките 40 минути, но европейските шампиони от 2016-а година откриха четири минути преди края чрез Сидикбек, който вкара третия си гол от началото на турнира. В 38-ата минута Веселин Филипов изпълни ъглов удар, а топката се отби в тялото на капитана на Казахстан Дарабайев и влетя в мрежата за 1:1. До края на мача и двата отбора опитаха да стигнат до победата, но до ново попадение така и не се стигна. Момчетата на Николай Михов, който днес празнува своя 48-и рожден ден, показаха много силна игра, сравнима с тази на най-силните отбори на Стария континент.
Със спечелената точка България има 4 в актива си и е на третата позиция в групата. Първи е тимът на Босна и Херцеговина с девет, а втори - Казахстан със седем. Утре националите трябва да се надяват босненците да постигнат победа над Казахстан, като в същото време "лъвовете" се нуждаят от убедителен успех над Албания. Мачът между България и Албания е в 16 часа и отново ще бъде предавана по БНТ HD.