Роси смята четвъртото място в MotoGP за реалистична цел за себе си

Да финишира на четвърто място в генералното класиране на MotoGP се вижда реалистична цел на деветкратния шампион Валентино Роси. Въпреки че в момента той заема втора позиция при осем оставащи кръга до края на сезона, той се отдалечи на 59 точки от лидера Марк Маркес, а Yamaha все още не напредват с поставените казуси пред себе си.

Доктора е на 12 точки пред бившия си съотборник Хорхе Лоренсо, чиято форма се подобрява с всяко изминало състезание, и на 13 точки от Андреа Довициозо. И докато Ducati се противопоставя смело на Honda, Yamaha няма победа от вече 23 кръга.

"Реално погледнато, мисля, че и двамата пилоти на Ducati са способни да ме победят, защото са много близо в класирането и са много бързи. Ще бъде приятно да се боря за подиуми, но знам, че не съм достатъчно бърз. Надяваме се, че на предстоящите състезания с повече завои, ще бъдем и по-близо до челото", сподели Валентино.

Тази неделя Доктора ще проведе тест с Yamaha на италианската писта "Мизано", а в седмицата след Гран При на Великобритания ще тества на испанската писта "Арагон". След теста на чешкото трасе "Бърно" в началото на месеца, където отборът не направи никакъв прогрес, Роси остана песимистично настроен относно съществени подобрения в мотоциклета за остатъка от сезона.