Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (IV)

Вече месец родният шампионат вълнува феновете на футбола у нас. Изминаха четири кръга и емоциите не стихват. ЦСКА-София продължава да е единственият тим без грешка до този момент. “Червените” стигнаха до късен успех срещу Славия, благодарение на новата си голова машина Мауридес. Левски също продължава стабилно и взе победа с 2:1 при гостуването на Дунав.

Шампионът Лудогорец продължава да не е убедителен, но все пак стигна до успех при визитата си на Витоша (Бистрца). Берое пък е един от трите отбора без загуба до този момент, след като стигна до късен обрат в дербито на Тракия срещу Ботев (Пловдив). Локо (Пловдив) пък стигна до категоричен успех с 3:0 над Верея. Новакът Ботев (Враца) се добра до първа победа в елита, след като изненада Септември в София, а единственото равенство в кръга бе между Етър и Черно море - 1:1.

Красимир Костов (Ботев Враца)
Вратарят на новаците бе стабилен в дебюта си за клуба - при победата с 2:1 над Септември. Влизането му в идеалния отбор идва не толкова за решителни спасявания, колкото за отличното му командване на защитата пред себе си. Костов даде заявка за титулярно място, след като конкурентите Христо Митов и Николай Кръстев не успяха да се справят по най-добрия начин в първите три мача. (1)

Холмар Ейолфсон (Левски)
Исландският национал се оказа с ключова роля за важния успех на “сините” над Дунав в Русе. Опитният бранител донесе трите точки с гол в мрежата на “драконите”. Бранителят се отличи и с няколко ключови намеси в отбрана. (1)

84 Дунав (Русе) - Левски

Козмин Моци (Лудогорец)

Опитният бранител изигра силен мач срещу преродения тим на Витоша. Румънецът действаше солидно в защита, като се отчете с цели 11 отнети топки от съперникови футболисти и изигра важна роля при победата. (1)

Камен Хаджиев (Берое)

Бранителят бе много стабилен в голяма част от дербито с Ботев (Пловдив). Защитникът на “зелените” израсна много с екипа на Берое, а в двойка с Ерол Алкан отбраната на тима изглежда доста солидно. Не е случайно, че той вече е част от националния отбор на България. (1)

Жерсон Кабрал (Левски)

Крилото на “сините” направи забележителни неща през второто полувреме на градския стадион в Русе. Той бе големият герой за Левски при успеха над Дунав. Кабрал вкара много красив първи гол, а след това и асистира за попадението на Холмар Ейолфсон. (1)

Борислав Цонев (Берое)

Страхотен мач за бившия футболист на Левски срещу Ботев (Пловдив). Плеймейкърът на “зелените” се превръща във все по-важна част от схемата на Александър Томаш. Това се доказа и в мача с “канарчетата”, в който се отчете с две асистенции. (1)

Парвиз Умарбаев (Локомотив Пловдив)

Атакуващият полузащитник на “смърфовете” се отчете със страхотен гол във вратата на Верея. За близо час игра, в който бе на терена, таджикът бе най-креативният и изобретателен футболист в схемата на Бруно Акрапович. (1)

Ивайло Михайлов (Ботев Враца)

Полузащитникът на Ботев се появи малко преди почивката на мястото на Даниел Гаджев, но се отчете с много силно второ полувреме. Дефанзивният халф направи няколко ключови намеси в края на срещата, при които отне топки на футболисти на Септември, когато се очертаваха опасни атаки на играчите на Николай Митов. (1)

82 Септември (София) - Ботев (Враца)

Върджил Мисиджан (Лудогорец)

Холандското крило на “орлите” вкара хубав гол в мрежата на Витоша (Бистрица), с който пречупи отбраната на “тигрите”, които до този момент стояха добре на терена. Вура започна да набира скорост, което е отлична новината за Пауло Аутуори. (1)

48 Витоша - Лудогорец

Кирил Десподов (ЦСКА-София)

Крилото на “червените” за пореден път показа, че е много сериозна класа за родните стандарти. Младокът е сред лидерите на тима си и имаше голяма заслуга за трудната победа над Славия. Десподов центрира и за двете попадения на Мауридес, а освен това удари и гредата на Антонис Стергиакис. (2)

Мауридес (ЦСКА-София)

Помните ли Фернандо Каранга? Защото феновете на ЦСКА-София са на път да го забравят. Новият нападател на “червените” не спира да бележи. Звярът в атаката на ЦСКА-София заби две страхотни попадения в мрежата на Славия, с които донесе нови три точки на сметката на тима от “Българска армия”. (1)