Аякс разгроми Стандард в реванша (видео)

Холандският гранд Аякс не остави никакви шансове на белгийския си съперник Стандард Лиеж в реванша от третия предварителен кръг на Шампионската лига и го разгроми с 3:0 на “Амстердам Арена”. Първата среща в Белгия беше завършила 2:2 и така с общ резултат 5:2 напред продължават холандците.

Първото попадение падна в 30-ата минута, когато се разписа Клаас-Ян Хунтелаар, който засече отблизо центриране в наказателното поле. Не бяха изминали и четири минути, когато след изпълнение на корнер резултатът беше удвоен от Матийс де Лихт.
Всичко за Стандард свърши в добавеното време на първото полувреме, когато след разбъркване пред вратата на берлгийците Давид Нерес се оказа най-съобразителен и прати топката в опразнения ъгъл. Така Аякс е само на две крачки от достигане на групите, като негов съперник в плейофите ще бъде Динамо Киев.