МОЛ Види докосва групите на ШЛ, гръцкият АЕК е последното препятствие

Унгарският МОЛ Види, който отстрани Лудогорец във втория предварителен кръг на Шампионската лига, достигна до плейофите за влизане в групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Футболистите на МОЛ Види отстраниха шведския Малмьо, след като завършиха 0:0 на "Панчо Арена", но продължават напред благодарение на равенството 1:1 при гостуването в скандинавската държава. Унгарците можеха да се поздравят и с успех, но Лазович пропусна дузпа в 67-ата минута. В битката за място сред 32-ата най-добри отбора на Стария континент, МОЛ Види ще се изправи срещу гръцкия АЕК, който сензационно отстрани шотландския гранд Селтик след 2:1 в Атина и 1:1 в Глазгоу в първата среща.

Гръцкият шампион стартира мощно пред собствена публика, като откри резултата още в 6-ата минута чрез Родриго Гала. Малко след почивката Марко Ливайа удвои аванса на южните ни съседи с удар с глава и хвърли в екстаз феновете по трибуните на Олимпийския стадион. Шотландците не се предадоха, но стигнаха само до почетен гол чрез Скот Синклер в 78-ата минута.