Голям провал! Спартак (М) забрави за Попов и отпадна от ШЛ! (видео)

Отборът на Спартак (Москва) претърпя голям провал и отпадна в квалификациите на Шампионската лига. Най-популярният руски тим завърши 0:0 като домакин с ПАОК в реванша от третия квалификационен кръг и след нелепата загуба с 2:3 в първата среща на гръцка земя се прости с надпреварата. Припомняме, че Спартак водеше с 2:0 в първия мач (първият гол бе дело на Ивелин Попов - б.р.), но още преди почивката ПАОК направи обрат до 3:2, а през втората част холандската звезда на московчани Куинси Промес пропусна дузпа.

Тази вечер Попов изобщо не се появи в игра и изгледа целия мач от пейката, а без него тимът на Масимо Карера не успя да порази нито веднъж противниковата врата.

Нещата се усложниха за руснаците в 33-ата минута, когато бразилският нападател Луис Адриано получи червен картон за удар без топка и остави съотборниците си с човек по-малко твърде рано в двубоя. Малко преди това, в 24-ата минута, друг бразилец от Спартак - Фернандо, нямаше късмет и след негово центриране от фаул футболист на ПАОК едва не си отбеляза автогол, уцелвайки с глава напречната греда.

През втората част двете нули на електронното табло останаха да светят и резултатът не бе променен, а това бе в полза на гърците, които продължават напред. За Попето и компания пък остава утехата, че тимът ще продължи участието си в клубните турнири на Стария континент, само че в Лига Европа.
Спартак Москва (Русия) - ПАОК Солун (Гърция) 0:0 (общ резултат 2:3)