Мария Делчева стартира с победа в София, Габи Стоева достигна до четвъртфиналите

Мария Делчева се класира за втория кръг на сингъл жени на Открития международен шампионат на България по бадминтон с награден фонд 10 хиляди долара, който се провежда в зала "Европа" в София.

Българката победи в драматичен мач Бхавя Риши (Индия) с 20:22, 21:19, 21:19 за 57 минути. Следващата й съперничка е осмата поставена Гетер Саар (Естония). Габриела Стоева и Якуб Битман (Чехия) достигнаха до четвъртфиналите на смесени двойки, след като победиха номер 3 в схемата Матей Хубачек и Берта Аусбергерова (Чехия) с 20:22, 21:9, 21:16 за 37 минути.

Даниел Николов и Алекс Влаар, които преодоляха квалификациите на двойки мъже, отпаднаха в първия кръг на основната схема след загуба от датчаните Йеспер Тофт и Мадс Вестергаард с 13:21, 14:21 за 24 минути. Мачовете от турнира днес ще продължат след 21.00 часа поради забавяне в програмата.