Локо (СФ) се отпуши и тресна Лудогорец (снимки)

Отборът на Локомотив (София) се отпуши и записа първа победа във Втора лига. "Червено-черните" надвиха трудно с 1:0 тима на Лудогорец 2 в мач от 3-ия кръг на първенството. Единственото попадение в квартал "Надежда" отбеляза Мартин Станкев от фаул в 9-ата минута. Това беше освен първи успех и първи гол за столичани през тази кампания, след като записаха равенство 0:0 срещу Черноморец (Балчик) и загуба с 0:3 от Монтана.

87 Локомотив София - Лудогорец 2

Наставникът на "червено-черните" Ангел Колев направи само една промяна в състава от тежкото поражение на "Огоста". На мястото на получилия червен картон Иван Калаийджийски започна Йордан Тодоров, а Красимир Милошев беше върнат десен защитник. Любенов беше на вратата, а пред него в защита действаха - Милошев, Емил Виячки, Александър Горанов и Контохристос. Бузукис и Мбарга бяха опорните халфове в схемата 4-2-3-1, докато капитанът Романов, Тодоров и Станкев действаха зад Хазуров.

Колегата му Радослав Здравков пък смени двама играчи от победата с 3:2 над Локомотив (Горна Оряховица). Георги Вълчев и Димитър Митков отстъпиха местата си на Тихомир Димитров и Мартин Милков.

Наумов беше на вратата, а Петров, Димитров, Ковачев и Юсуфов в защита. Дост, Йорданов, Янков, Милков, Александров и Адриан Димитров пък бяха останалите титуляри, които бяха подкрепени от трибуните от Светослав Дяков и Георги Терзиев.

Срещата започна с по-добра игра на домакините, които още в 6-ата минута направиха невероятен пропуск. Таранът Костадин Хазуров получи отлична топка на празна врата, но подцени ситуацията и стреля в аут от няколко метра. Три минути по-късно публиката на стадион "Локомотив" стана на крака. Мартин Станкев изпълни добре пряк свободен удар диагонално от вратата на Наумов. Бившият капитан на юношеския национален отбор до 19 години беше изненадан, като топката попадна в горния му ляв ъгъл за 1:0. Това беше първото попадение на "железничарите" през този сезон.

Няколко минути по-късно Денислав Александров се откъсна зад защитата, но сам срещу Любенов стреля над гредата, домакините пък имаха претенции за засада.

Локомотив играеше добре и създаваше възможности, но Наумов на два пъти спаси Лудогорец. Вратарят първо спря изстрел на Станкев, който остана очи в очи с него. Това се случи в 17-ата минута, а в 31-ата минута

Йоргос Бузукис

също беше блидо до гол, но Наумов отново изби с красиво спасяване.

Постепенно талантите на шампионите започнаха да атакуват по-опасно, като пропуснаха две възможности. Първо защитник спря изстрел на Александров от няколко метра, а след това топката мина на сантиметри от лявата греда на Любенов.

На почивката Даниел Васев, който се завърна скоро в "Надежда", влезе на мястото на Йордан Христов. Срещата беше равностойна, но по-добрите възможности бяха пред Александър Любенов. Вратарят два пъти трябваше да спасява резултата. Юношата на Левски първо парира удар на Александров, а след това спаси тима си, когато Милков остана сам срещу него и стреля мощно.

Последваха няколко добри възможности пред капитана на Локомотив Романов, който на два пъти пропусна да удвои от непосредствена близост. Бързият футболист бе париран и двата пъти от Наумов.

Любенов също се намеси добре в 80-ата минута. Хазуров с ефектна задна ножица обра овациите в 86-ата минута, за негово съжаление топката мина покрай лявата греда на гостите.

Последните минути играчите на гостите се опитаха да стигнат до точката, но без да създадат чисто положение. Буквално в последните секунди скамейката на Локомотив изригна срещу страничния рефер Петър Рангелов, като Ангел Колев беше бесен за отсъждането му на засада при светкавична контраатака на домакините. Футболистите на Локомотив излязоха трима на един, като Васев не видя, че Наумов беше отишъл да скача пред вратата на столичани и не стреля в празната врата, а тръгна да подава на Станкев, който беше покрит от бранител, но по правилата при липсата на стража е в засада.

Секунди по-късно Колев се извини, след като му бяха обяснени правилата. Така Локомотив вече има четири точки в първенството, докато гостите останаха с три. Столичният отбор гостува на Добруджа, докато Лудогорец 2 приема Черноморец (Балчик) в следващия кръг.

Интересното е, че прези миналия сезон двата тима отново завършиха 1:0 на стадион "Локомотив", но тогава точен беше Илия Димитров от дузпа.

ЛОКО (СФ - ЛУДОГОРЕЦ 2 1:0
1:0 Станкев (9)