Арда се сгромоляса тежко в Ловеч (видео)

Отборът на Арда (Кърджали) се сгромоляса за втори път след издънката преди седмица срещу Струмска слава (Радомир). Футболистите на Елин Топузаков отстъпиха с 2:0 в гостуването си на Литекс, като попаденията в срещата отбелязаха Кристиан Тафраджийски с глава в 11-ата минута и Илиян Капитанов в последната минута на редовното време. Впечатление направи безидейната игра на Арда в предни позиции, където футболистите на гостите не намираха пролуки в сгъстената и солидна защита на Литекс.

Срещата започна силно за гостите, които набързо упражниха териториален натиск на своя противник, от който се стигна до два ъглови удара. Постепенно домакините от Ловеч изравниха играта и стигнаха до гол в 11-ата минута, реализиран от Кристиан Тафраджийски. Нападателят на Литекс засече центриране с глава и остави безпомощен стража на Арда Иван Караджов. В 18-ата минута отново Тафраджийски бе близо до гола, след като бе оставен непокрит на втора греда. Голмайсторът за Литекс се възползва от неразчетена намеса на Караджов при центриране от ъглов удар, но не успя да уцели рамките на вратата.

Арда отговори чрез Красимир Илиев, който отправи силен изстрел от фаул, който попадна в ръцете на Петър Петров. В 42-ата минута Пламен Крумов сътвори ужасяваща грешка, останал последен в защитата на Арда. Опитният бранител върна неориентирано топка към Иван Караджов, а Томас Цвятков пресече подаването и стреля от движение. За щастие на Крумов и Арда до попадение не се стигна след намесата на Караджов. Това бе и последното положение пред една от двете врати през първото полувреме на срещата.

Втората част отново започна по-силно за тима от Кърджали, който тръгна по-уверено в предни позиции, опитвайки да заличи пасива си. След близо час игра на стадиона в Ловеч футболистите на Арда така и не успяваха да застрашат вратата на Петър Петров. В 77-ата минута Веселин Марчев отправи първи по-опасен удар за тима си, но изстрелът му премина покрай страничния стълб. Пет минути преди края на срещата Красимир Илиев стреля от далечна дистанция, а ударът му премина застрашително покрай левия горен ъгъл на вратата за Петров. В последната минута на редовното време Илиян Капитанов реализира втори гол във вратата на Арда. Нападателят се възползва от страхотен пас на Тафраджийски, който се пребори със защитник на гостите поднесе топката на своя съотборник, останал непокрит срещу Иван Караджов. Непосредствено след попадението футболистите на Литекс можеха да направят резултата класически, но Караджов изби със страхотен плонж изстрел с глава на Тафраджийски. Така Арда допусна втора грешна стъпка в битката за промоция в Първа лига, а Литекс спечели първи три точки през настоящата кампания.

Литекс - Арда 2:0

1:0 Тафраджийски (11)
2:0 Капитанов (90)