Съперникът на Лудогорец с ново поражение

Съперникът на Лудогорец в третия квалификационен кръг на Лига Европа Зрински допусна втора поредна загуба в първенството на Босна и Херцеговина и общо трета в последните си три срещи. Тимът от Мостар записа поражение с 0:1 при гостуването си на Челик в дербито на четвъртия кръг. Срещата не предложи много възможности за гол.
Най-доброто положение през първата част беше за домакините, когато в 36-ата минута Окич успя да прехвърли Солдо, но Яковлевич изби от голлинията. През второто полувреме Зрински имаше предимство, но Челик вкара гол в 72-ата минута. Ямак се разписа след центриране на Беваб от фаул.
Три минути по-късно по-късно Яковлевич пропусна възможност да изравни резултата. С неуспех се увенча и опитът на Филипович да вкара в последната минута на мача. Както е известно, в четвъртък от 21:00 часа Зрински приема Лудогорец на стадион „Пецара“ в Широки Брег. Българският шампион спечели първата среща с 1:0 след гол на Козмин Моци.