Мауридес измъкна ЦСКА-София в последната минута, съдията спести 3 червени картона (видео+галерия)

ЦСКА-София запази 100-процентовия си актив в първенството след драматичен домакински успех с 2:1 над Славия в мач от четвъртия кръг на Първа лига. В герой за червените се превърна Мауридес, който вкара две попадения с глава (45, 90), второто от които в 90-ата минута, носейки трудна победа за своя отбор. За белите се разписа Янис Карабельов в средата на втората част.

В днешния сблъсък домакините създаваха положения изключително трудно и само феноменалната игра с глава на бразилския голмайстор ги измъкна от загуба на точки, реализирайки головете от много трудни положения.

За отбелязване от този мач са и няколкото решения на Волен Чинков, при които той отказа да покаже директни червени картони на Бодуров, Лясков и Шоколаров. Първите двама удариха с ръце в лицата противникови футболисти, но и в двата случая съдията не отсъди нищо, а състезателят на белите извърши изключително грубо нарушение, с което контузи Жоржиньо, но не получи дори жълт картон.

22 ЦСКА-София - Славия 2:1

Белите можеха да открият резултата още във втората минута, когато Милчо Ангелов излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Черниаускас, след като бе леко побутнат в гърба от Николай Бодуров. Домакините отговориха с шут в аут на Бодуров в 4-ата минута, когато засече центриране от фаул.

В следващите минути червените натиснаха своя противник, но без да създават кой знае какви положения. В 32-ата минута Бодуров удари с ръка Гамаков при борба за позиция, но реферът Волен Чинков не видя ситуацията и не отсъди дори нарушение. Четири минути след това ЦСКА-София получи право да изпълни фаул за нарушение срещу Десподов. Потърпевшият стреля опасно, Стергиакис чукна топката, тя се отби в десния страничен стълб, в гърба му, отново в гредата и се върна в ръцете на вратаря.

И когато полувремето отиваше към нулево равенство, на хоризонта отново се появи Мауридес. В заключителните секунди на даденото от рефера триминутно продължение на първата част Кирил Десподов центрира отдясно към Мауридес, който вкара с глава - 1:0 за ЦСКА-София.

Втората част започна в лежерно темпо, равностойна игра и без положения пред двете врати. Така бе до 67-ата минута, в която Славия изравни. Велковски центрира от фаул и Янис Карабельов реализира с глава, а попадението бе първо в мрежата на домакините от началото на първенството.

Няколко минути по-рано Шоколаров извърши много грубо нарушение срещу Жоржиньо, с което контузи бразилеца, но Чинков отсъди фаул, но без картон.

Червените отговориха със страхотен индивидуален пробив на Десподов в 75-ата минута, когато нападателят преодоля трима съперници в бяло и стреля силно, но Стергиакис изби.

В 80-ата минута Ангел Лясков удари с ръка в лицето Галин Иванов при спринт за топката, но Чинков отново не отсъди дори фаул, какъвто бе случаят с Бодуров през първата част.

В заключителните секунди на срещата футболистите на Ел Маестро опитаха да наложат някакъв натиск и успяха, но без да създават опасни ситуации пред Стергиакис. Въпреки това те стигнаха до победата след втори гол с глава на Мауридес, реализирал от трудна позиция след центриране отдясно на Десподов. Това бе осми гол на бразилеца в седемте му срещи с червената фланелка.

ЦСКА-СОФИЯ - СЛАВИЯ 2:1