Лион стартира с победа (видео)

Лион победи с 2:0 като домакин Амиен в среща от първия кръг на Лига 1. Бертран Траоре изведе "хлапетата" напред в резултата в 24-ата минута. Нападателят проби отдясно и с плътен удар между куп от играчи прати топката във вратата на гостите. Интригата в среща свърши в 75-ата минута, когато Мемфис Депай се разписа от пряк свободен удар. Нарушението бе на границата на наказателното поле, а холандското крило с хубав фалцов удар не остави шансове на Режис Гюртнер.
По-късно днес има още два мача от Лига 1. Бордо приема Страсбург, а шампионът Пари Сен Жермен играе у дома срещу Каен.