Лудогорец не даде шанс на Витоша, звездите на "орлите" започнаха да вкарват (видео+галерия)

Лудогорец надигра с 2:0 Витоша (Бистрица) като гост в мач от четвъртия кръг на Първа лига и прекъсна серията си от два двубоя без победа в първенството. Резултата откри Върджил Мисиджан в 65-ата минута, в 10 минути по-късно Клаудиу Кешерю удвои.

И в тази среща разградчани направиха доста сериозни пропуски пред противниковата врата, а веднъж и гредата спаси бистричани след шут на Жоао Пауло в началото на сблъсъка. Георги Кабаков пък пожали защитника на домакините Тодор Гочев, тъй като на няколко пъти му спести нарисуван втори жълт картон.
Наставникът на гостите Пауло Аутори предприе седем промени в сравнение със състава, който игра срещу Зрински. От първата минута започнаха Панов, Терзиев, Недялков, Горалски, Кампаняро, Мисиджан и Жоао Пауло за сметка на Сисиньо, Форстър, Натанаел, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон и Кешерю.

Лудогорец можеше да открие резултата още във втората минута. Мисиджан подаде на Дяков, който от своя страна изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но бразилецът шутира твърде слабо и Георгиев без проблем улови.

В 11-ата минута и домакините погледнаха към вратата, когато шут на Котев от границата на наказателното поле попадна в ръцете на Ренан. Две минути по-късно футболист на Лудогорец отново направи сериозен пропуск. Кампаняро изведе Лукоки сам срещу вратаря, но бързоногият играч на гостите шутира в тялото на Георгиев.

В 20-ата минута Мисиджан прониза вратата на домакините, но реферът Георги Кабаков отмени попадението заради засада. Пет минути по-късно Жоао Пауло отново се измъкна от бранителите на Витоша и стреля, но в левия страничен стълб. Последва добавка на Горалски, която срещна крак на играч в зелено.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и то приключи при 0:0.

Втората част започна с натиск на Лудогорец, но няколко много опасни извеждащи подавания от дълбочина не намериха нападатели на гостите. Така се стигна до 65-ата минута, в която Мисиджан успя да открие резултата. Холандецът овладя отляво на наказателното поле, навлезе навътре към терена и след фамозен фалцов изстрел с десния крак вкара в горния ляв ъгъл на Георгиев.

В 70-ата минута Тодор Гочев извърши поредно нарушение след получения през първата част жълт картон, но Кабаков реши да не го гони. Наставникът на домакините Росен Кирилов реагира мигновено и извади защитника, пускайки на негово място Рения.

В 75-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Влезлият малко по-рано Марселиньо изведе великолепно с пета Клаудиу Кешерю сам срещу вратаря и румънецът вкара за 2:0 след шут по земя под плонжа на Георгиев.

До края на двубоя футболистите на Пауло Аутори владееха повече топката и контролираха събитията на терена, но няколко грешки на влезлия като резерва Натанаел дадоха на два пъти шанс Витоша да застраши по-сериозно противниковата врата. Единият от тях бе в 86-ата минута, когато Моци изчисти с глава опасно центриране отляво и за малко не си отбеляза ефектен автогол.

ВИТОША - ЛУДОГОРЕЦ 0:2