Атлетик (Куклен) надигра дебютанта Садово за едно полувреме

Отборът на Атлетик (Куклен) започна силно новия сезон в Югоизточната Трета лига с победа 3:1 като гост на новака в групата Садово. Мачът предложи на събралата се публика доста интересни положения и пред двете врати, от които футболистите на Атлетик се възползваха по най-добрия начин. Двубоят започна силно за домакините от Садово, които поведоха с гол на Георги Христозов в 20-ата минута. Последва силен натиск от гостите, на който футболистите на Садово успяха да удържат и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина на новаците. Три бързи гола на Атлетик (Куклен) матираха дебютанта, който изоставаше физически на своя по-опитен и обигран опонент. Така “Баските” от Куклен започнаха новата кампания с ценни три точки, а Садово официализира прехода си от “А” Окръжна футболна група към третото ниво на българския футбол със загуба. Срещата бе изгледата под зоркия поглед на легендата на Ботев (Пловдив) Петър Зехтински, който бе и делегат на мача.
СНИМКА: ФК Садово