Убедително начало за Ман Сити срещу новия Арсенал със старите проблеми (видео)

Манчестър Сити започна защитата на титлата си по убедителен начин. Отборът на Пеп Гуардиола изигра силен мач и спечели с 2:0 при гостуването си на Арсенал. Рахим Стърлинг през първата част и Бернардо Силва след почивката се разписаха за “гражданите”.

На “Емиратс” феновете приветстваха първия мач на отбора без Арсен Венгер от повече от 22 години. В  тима на дебютиращия Унай Емери обаче се видяха много от същите проблеми, които станаха причина за слабите резултати през миналия сезон. В защитата имаше много колебания, халфове пред нея Джака и новото попълнение Гендузи не бяха стабилни в дефанзивен план, а Йозил и Мхитарян изиграха поредния си слаб мач.

Арсенал започна агресивно, а на трибуните се усещаше оптимизъм от новото начало след ерата Арсен Венгер. След първите минути обаче Сити много бързо започна да контролира случващото се на терена и да създава опасни ситуации пред Петър Чех. Още в деветата минута вратарят трябваше да се намесва след удар на Стърлинг.

Предимството на “гражданите” се отрази на резултата още в 14-ата минута. Тогава Стърлинг се разходи покрай защитата на съперника на границата на наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата. Ударът не бе толкова далече от Чех, но той не видя топката. Атаките на Сити продължиха и Менди бе близо до попадение.

Арсенал опита да отговори, като Белерин успя да се справи с Менди и стреля, но право в Едерсон. Секунди по-късно Чех опита да си отбележи автогол. Вратарят изчисти топката, но по такъв начин, че тя мина на сантиметри от гредата му. Чех имаше и положителни намеси, като се справи добре след удар от фаул на Марез, а след това излезе и блокира Лапорт.

Нещата за домакините станаха още по-сложни, след като левият бек Ейнсли Мейтланд-Найлс получи контузия и бе заменен от новото попълнение Щефан Лихщайнер. Отборът на Емери имаше някои добри моменти към края на полувремето, но обикновено атаките завършваха с грешки при подаването, което трябваше да изведе играч на позиция за изстрел. Йозил на няколко пъти сбърка при опита си да намери съотборник, Мхитарян бе безличен, а Обамеянг изолиран.

Малко след началото на второто полувреме Емери пусна в игра Александре Лаказет, който влезе на мястото на Рамзи. Влизането на французина даде импулс на Арсенал и те веднага осъществиха няколко добри атаки. Именно Лаказет стигна до една от по-добрите възможности. Той получи топката от Обамеянг и стреля от воле, но топката мина встрани от вратата.

“Артилеристите” се изнесоха по-напред в търсене на изравнителен гол и бързо бяха наказани. Те се разминаха като по чудо с попадение във вратата си в 63-ата минута. Тогава целият отбор бе в полето на съперника за центриране от фаул. Топката бе изчистена, Гендузи се размина с нея и тя се озова в Агуеро, а между него и вратата бе само Чех. Аржентинецът напредна и стреля, но вратарят излезе отлично, скъси ъгъла и се справи с удара. Секунди по-късно спасение за Арсенал нямаше. Бенямин Менди проби отляво и намери Бернардо Силва в наказателното поле, а португалецът с мощен удар направи резултата 0:2.
В последните десетина минути Арсенал опита да стигне до почетно попадение, но атаките в повечето случаи не завършваха с удар. Сити пък намали темпото, а в игра се включиха Де Бройне и Жезус. Попадение на Обамеянг бе отменено поради засада.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 - Стърлинг (14)