Марица (Пд) стартира сезона в Трета лига с успех

Отборът на Марица (Пловдив) стартира с успех новия сезон, след като се наложи с 1:0 над гостуващия Миньор (Раднево) в мач от 1-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Мачът бе официален дебют за наставника Борислав Караматев, както и за голяма част от състава. Двата тима изиграха интересен мач с добро темпо и интересни ситуации. “Жълто-сините” имаха игрово надмощие и създадоха повече чисти ситуации. Гостите разчитаха на контраатаки и въпреки младия си състав, оставиха добри впечатления с играта си. Единственото попадение падна в 42-ата минута, когато Айкут Янъков оползотвори чудесно центриране на Запрян Запрянов с глава. Само две минути след гола пак Янъков можеше да удвои, но нямаше късмет. В следващия кръг Марица приема новака в групата Хасково-1957. Срещата е идната събота, от 18 часа, на стадиона в квартал “Кършияка”.
СНИМКА: Марица (Пловдив)