Миньор допусна обрат в Ихтиман пред солидна агитка от Перник

Миньор (Перник) допусна обрат в стартиращия мач за сезона и загуби с 2:1 гостуването си на Ботев. Перничани разочароваха най-верните си фенове, които бяха дошли да ги подкрепят. Агитка от над 100 човека пропътува разстоянието до Ихтиман и за разлика от любимците си бе на ниво през всичките 90 минути.

„Чуковете“ започнаха със самочувствие и още в 6-та минута Стоян Кадифчин пробва удар отдалеч, преминал над вратата. Половин час по-късно Грънчов хитро изведе Чаворски зад защитата, нападателят шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия стълб. В 39-та минута Тончев центрира отдясно, но ударът с глава на Кадифчин премина над напречната греда.

Още в началните минути на втората част Миньор вече водеше в резултата. Тодор Чаворски засече центриране на Петър Тончев и прати топката в мрежата за 0:1.

Перничани обаче не се възползваха от благоприятния развой, с нелепи грешки върнаха домакините в мача. В 57-та минута загубена от Кадифчин топка в центъра позволи на Ботев да контраатакува. Радой Божилов засече с глава центриране отляво и прати топката в далечния ъгъл за 1:1.

В 70-та минута Иво Стоянов шутира опасно, но вратарят на домакините с мъка спаси. При следващата атака Георги Георгиев оформи кройното 2:1. Леонтиев отрази удар отдясно, топката се увари в коляното на Георгиев и със старнна траектория попадна в пернишката врата.

Стихийният натиск на Миньор докрая не доведе нищо друго, освен разбърквания в наказателното поле на домакините.

автор: Стефан Дамянов