Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Хищника започна да вилнее из Хасково - два гола в дебюта

Отборът на Хасково 1957 направи отличен старт в шампионата на Югоизточната Трета лига. Момчетата на старши треньора Емил Ангелов – Бабангида победиха като домакини Гигант (Съединение) с 2:1 пред близо 800 души в мач от първия кръг на надпреварата. И двете попадения за тима бяха дело на Андрей Атанасов. Хищника пристигна в тима преди няколко дни от Борислав (Първомай), но нямаше нужда от аклиматизация.

Срещата започна равностойно, но в 18-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле на гостите топката срещна ръката на защитник и хасковлии получиха правото да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Атанасов и даде преднина на домакините. Радостта на Хасково бе за кратко, защото четири минути по-късно при идентична ситуация бе отсъдена дузпа за Гигант, която гостите реализираха. До край на полувремето не паднаха повече голове и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

През втората част гостите заиграха по-силно и изтърваха няколко чисти положения, а в 56-ата минута удариха и гредата. С добри спасявания се отличи вратарят на хасковлии Димитър Александров. Когато изглеждаше, че срещата ще завърши на равно в 88-ата минута в герой за домакините се превърна Атанасов. Нападателят посрещна отбила се от гредата топка и я заби в мрежата на гостите за радост на публиката, която бурно подкрепяше отбора.