Жоро Костадинов влезе при героичен обрат на Арсенал (Тула)

Арсенал (Тула) обърна с 3:1 гостуващия Ахмат и записа първи успех в Премиер лигата. Впечатляващото е, че тимът на Олег Кононов вкара и трите си гола с човек по-малко. Олег Иванов откри за Ахмат в 39-ата минута, а в 41-ата Кантемир Берхамов получи червен картон, но през второто полувреме Лука Джорджевич, Зелимхан Бакаев и Даниил Лесовой ъзнаградиха усилията на Арсенал.

Михаил Александров не игра за домакините заради контузия, а Георги Костадинов за трети път от началото на сезона влезе като резерва. Българският национал замени Сергей Ткачов в 77-ата минута.

До почивката мачът се развиваше равностойно и интереси положения имаше и пред двете врати. В 39-ата минута капитанът на Ахмат Ризван Уциев елегантно се измъкна от Анри Хагуш и стреля, Левашов спаси, но при добавката нямаше кой да попречи на Олег Иванов да открие резултата.

Нещата станаха още по-неприятни за домакините две минути по-късно. Берхамов, който вече имаше жълт картон, фаулира грубо Беким Балай и съдията Сергей Лапочкин го изгони.

Дори в намален състав, "артилеристите" не смятаха да се предават. В 52-ата минута взетият за втора поредна година под наем от Зенит Джорджевич влезе в наказателното поле и отправи удар, който с помощта на гредата влезе във вратата на Евгений Городов. След още пет минути домакините направиха пълен обрат. Те хванаха неподготвена защитата на Ахмат и Зелимхан Бакаев се разписа за 2:1.

В оставащите минути гостите пропуснаха няколко шанса за изравняване, а дълбоко в добавеното време резервите Еванс Кагва и Лесовой комбинираха за третия гол, узаконил победата на Арсенал. Отборът от Тула е 6-и в класирането с 4 точки, а Ахмат е 11-и с 3.