Барса търси първи трофей за сезона срещу Севиля

Тази вечер 23:00 часа отборите на Барселона и Севиля ще се изправят един срещу друг в директен сблъсък за Суперкупата на Испания. Този сезон ще бъде нарушена традицията победителят да бъде определен в два мача и за пръв път това ще стане в един двубой. Срещата пък ще се проведе на стадион “Ибн Батута” в Танжер, Мароко.

Традиционно финалът противопоставя шампиона в “Ла Лига” и носителя на Купата на Испания. В случая обаче и двата трофея отидоха във витрината на Барса, а Севиля получи право на участие като финалист за купата.

Каталунците имат във витрината си рекордните 12 Суперкупи на Испания до момента и ще опитат да завоуват 13-ата. В същото време Севиля може да се похвали едва с 1 отличие от 2007 година, като тимът има и два загубени финала през 2010 и 2016 година.

Барса не впечатлиособено по време на предсезонната си подготовка. В мачовете от “International Champions Cup” в САЩ каталунците записаха едно равенство 2:2 с Тотнъм (б.а. и победа с дузпи) и две загуби - 2:4 от Рома и 0:1 от Милан. Ернесто Валверде обаче не можеше да използва голяма част от звездите си, докато сега те ще бъдат на линия и се очаква да се хвърлят с в сички сили в търсене на победата.

В същото време сезонът за Севиля официално вече започна. Тимът вече изигра три мача в Лига Европа и записа три победи. Андалусийци обаче спечелиха само с 1:0 домакинството си на Жалгирис от 3-ия предварителен кръг и сега им предстои тежко гостуване в Литва в четвъртък и няма как в клуба да нямат едно наум.