Наполи загуби последната проверка преди началото на сезона

Отборът на Наполи допусна неприятна загуба с 1:3 от Волфсбург в приятелски мач, игран на “Волксваген Арена”. Възпитаниците на Карло Анчелоти не успяха да постигнат по-позитивен резултат в последната си проверка преди началото на сезона в Серия “А” следващата седмица.

Волфсбург взе преднина в мача в 43-ата минута, когато Йосип Брекало получи в наказателното поле и със силен шут заби топката в близкия ъгъл за 1:0.

Наполи съумя да възстанови равенството в 69-ата минута с гол на Аркадиуш Милик с глава.

След това обаче домакините нанизаха нови два гола в рамките на три минути и си гарантираха победата. Автор и на двете попадения бе Адмир Мехмеди. Той първо се разписа в 71-ата минута, завършвайки хубава контраатака на своя тим. След това в 74-ата минута швейцарецът получи чудесно центриране отдясно и засече топката във вратата за крайното 3:1.

Това поражение е донякъде притеснително за Наполи, тъй като тимът има тежко гостуване още в 1-ия кръг в Серия “А” срещу Лацио на “Олимпико”. За Волфсбург пък предстои мач срещу аматьорския Елверсберг за Купата на Германия.