Ница се издъни в дебюта на Виейра, новак с фантастичен обрат

Патрик Виейра дебютира като треньор на Ница с неприятна загуба. Неговият тим загуби с 0:1 от новака Реймс. Единственото попадение в мача реализира Муса Думбиа още в третата минута. Той бе изведен по лявото крило, напредна и прати топката в мрежата.

Ница имаше тежко лято, като отново загуби основни играчи и най-вече продадения на Фулъм Жан-Мишел Сери. Новакът Реймс, който е един фаворитите за изпадане, също се раздели с много основни играчи, след като спечели промоция, но успя да започне сезона по отличен начин.

Лил и Сент Етиен започнаха новия сезон в Лига 1 с домакински победи над Рен и Гингам, а новакът Ним постигна фантастичен обрат, за да стигне до 4:3 при гостуването си на Анже. Вторият в Лига 2 през изминалия сезон губеше с 1:3 до 76-ата минута, когато Депре се разписа. Рипар и отново Депре доведоха нещата до крайното 3:4.

АНЖЕ - НИМ 3:4

0:1 - Тиуб (4)

1:1 - Капел (33)

2:1 - Фулгини (50)

3:1 - Траоре (56)
3:2 - Депре (76)
3:3 - Рипар (86)
3:4 - Депре (88)