Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Игуаин вкара на Реал, но Милан преклони глава на "Бернабеу" (видео)

Реал Мадрид победи Милан с 3:1 в сблъсъка за трофея “Бернабеу”. “Белият балет” стигна до успеха с попадения на Карим Бензема във 2-ата, Гарет Бейл в 45-ата и Борха Майорал в 91-ата минута. За Милан пък головата си сметка откри Гонсало Игуаин, който порази вратата на бившия си клуб в 4-ата минута. Това бе дебют за Пипита с фланелката на “росонерите”.

Мачът бе повторение на финала за Купата на Европейските шампиони през 1958 година, когато испанците печелят с 3:2. Днес “росонерите” трябваше да играят с Левски по повод 75-годишнината от рождението на Георги Аспарухов - Гунди, но в последния момент предпочетоха да уважат юбилея на Реал и отрязаха “сините”. Това бе първи двубой на “Кралския клуб” в Мадрид след края на ерата “Кристиано Роналдо”. Реал спечели този трофей за 28-и път в историята си. Милан пък има две купи от този турнир, а вече и две загуби.

Реал Мадрид започна срещата  с почти всички титуляри. Кейлор Навас бе на вратата, а Карвахал, Серхио Рамос, Рафаел Варан и Марсело в защита. Тони Кроос, Каземиро и Иско движеха играта в средата на терена. В предни позиции пък бяха Гарет Бейл, Маркос Асенсио и Карим Бензема.

Милан също заложи на най-доброто, с което разполага. В атака започна новото попълнение Гонсало Игуаин, който имаше подкрепата на Сусо и Фабио Борини. Триото в средата на терена бе съставено от Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия.  В защита пък започнаха Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес. Под рамката бе Джанлуиджи Донарума.

Реал Мадрид откри резултата още във 2-ата минута. Тогава Бензема получи прекрасно центриране от Даниел Карвахал на задната греда и отблизо с глава простреля вратата.

Милан обаче успя бързо да се съвземе и в 4-ата минута резултатът бе изравнен. Сусо напредна отляво и стреля опасно, ударът му бе спасен, но топката попадна в Игуаин, който с шут извън наказателното поле я прати неспасяемо във вратата за 1:1.

В 8-ата минута Бейл се освободи на ъгъла на пеналта и отправи диагонален удар, но Донарума успя да избие топката.

В 23-ата минута Милан пропусна прекрасна възможност. Кесие изскочи зад защитата и прехъврли вратаря Навас, но в последния момент защитник изчисти с глава пред голлинията.

В 27-ата минута гостите имаха нов шанс след прекрасен удар от фаул на Бонавентура, но Навас показа отличен рефлекс и спаси.

Реал пък отговори с положение пред Иско, който опита удар от малък ъгъл и бе доста близо до отбелязването на гол.

В 45-ата минута Реал отново излезе напред в резултата. При едно центирране от корнер няколко играчи се разминаха с топката, която се озова в Гарет Бейл и той отблизо бе точен за 2:1.

В 56-ата минута Тони Кроос опита удар от дистанция, който обаче не се получи и кълбото премина над вратата.

В 67-ата минута Карлос Бака се освободи в пеналта и опита удар от трудна позиция, като прати топката над напречната греда.

В 71-ата минута Патрик Кутроне изскочи на добра позиция, но ударът му отбилзо бе блокиран от Навас.

След това Реал имаше няколко положения преди в 90-ата минута да стигне и до трети гол. Удар на Модрич бе спасен от вратаря, но Борха Майорал притича и с глава отблизо оформи крайното 3:1.