Интер удари Атлетико със страхотен гол на Лаутаро Мартинес (видео)

Отборът на Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в последния мач от мащабния международен приятелски турнир International Champions Cup. Автор на единственото попадение в срещата на стадион Wanda Metropolitano в испанската столица стана новото попълнение на италианския гранд Лаутаро Мартинес. Той заби страхотен гол във вратата на Ян Облак в 31-ата минута.
В 31-ата минута аржентинският нападател на гостите Лаутаро Мартинес от малък ъгъл успя от въздуха да насочи перфектно топката в горния десен ъгъл на словенския страж на Атлети - 0:1.
В 40-ата минута пред Филипе Луиш се откри прекрасен шанс да изравни резултата, но левият бек стреля много неточно от близко разстояние. Три минути след това път Анхел Корея изпрати топката в мрежата зад Самир Ханданович, но попадението правилно бе отменено заради засада.
През второто полувреме футболистите на Диего Симеоне така и не успяха да върнат попадението. В игра за "дюшекчиите" четвърт час след паузата се появи световният шампион с Франция Антоан Гризман, но и това не помогна на домакините. Силно включване направи новото попълнение на Атлети Желсон Мартинш, който в самия край бе много близо до асистенция. В 89-ата минута португалецът проби отдясно и качи топката на главата на друга резерва - Витоло, който отправи отличен удар, но опитният страж на "нерадзурите" Самир Ханданович показа блестяща реакция и успя по някакъв начин да избие топката от голлинията.
Така играчите на Лучано Спалети удържаха престижната победа и гледат с оптимизъм към старта на новия сезон в Серия "А". На Атлетико пък му предстои сблъсък с Реал Мадрид за Суперкупата на Европа следващата седмица. Двубоят е в сряда в Талин.
АТЛЕТИКО МАДРИД - ИНТЕР 0:1
0:1 Лаутаро Мартинес (31)